Dodany: 2011-12-16 13:24:58
 

Kogo dotyczy prawoMówi się, że nieznajomość prawa, nie zwalnia z jego przestrzegania. Ta z pozoru mało praktyczna zasada ma jednak głębszy sens. Zapobiega ona tworzeniu się absurdalnych sytuacji, gdzie osoba tłumacząc się niewiedzą, miałaby uniknąć kary za nawet poważne przestępstwo – ta linia obrony nie może być więc stosowana przez osoby takie jak adwokat rzeszów.

 

Prawo ma bowiem to do siebie, że dotyczy wszystkich osób, które znajda się we wskazywanej przez niego grupie (według cech majątkowych, statusu i temu podobnych czynników) lub na terenie jego obowiązywania. Każdy adwokat rzeszów dowiaduje się tego jeszcze w trakcie studiów.

 

W myśl tej zasady, wszystkie osoby przebywające na terenie danego kraju podlegają jego prawodawstwu oraz wszelkim zasadom i zakazom przez nie nakładanym. Jednak, jeśli adwokat rzeszów zdecyduje się reprezentować obcokrajowca, to osobie takiej będą przysługiwały tylko podstawowe prawa ogólne. Niektóre bowiem zapisy i przywileje zarezerwowane są tylko dla obywateli danego państwa – np. społeczne świadczenia pieniężne dla bezrobotnych..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Kogo dotyczy prawo
Nick: