Dodany: 2011-07-29 11:09:45
 

Jak zostać adwokatemMłodzi ludzie tuz po maturze stają się przed trudnym wyborem – jakie studia wybrać, największym powodzeniem cieszą się dziś szkoły humanistyczne, które jednak nie dają większych szans na zatrudnienie przy takim stanie rynku pracy.

 

Studia, które z reguły są łatwe i łatwo się je kończy najczęściej są studiami bez przyszłości. Te zaś , które wymagają od studenta sporej wiedzy, doświadczenia i chęci to np. studia prawa, które skończone w dobrej uczelni są przepustką do zostania adwokatem. Adwokat Wrocław twierdzi jednak, że zbyt rzadko mówi się absolwentom szkół średnich jaki jest proces tworzenia kogoś takiego jak adwokat Wrocław.

 

Aby zostać adwokatem należy nie tylko pozytywnie zdać wszystkie egzaminy na 5 letnich studiach prawa w wybranej uczelni. Należy również zdać ogromnie ciężki egzamin na aplikacje, a następnie przejść ponad 3-letnia aplikację. Co często wcale nie daje gwarancji tego, że po aplikacji zostaniemy adwokatami, często nie ma możliwości założenia własnej kancelarii, a nie każdy chce brać pod swe skrzydła młodego, niedoświadczonego prawnika. Adwokat Wrocław mówi również o konieczności przedstawiania młodym ludziom przyszłej pracy jako adwokat tak, by młodzi ludzie zaraz po ukończeniu aplikacji wiedzieli jak należy zachować się w kancelarii..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Jak zostać adwokatem
Nick: