Dodany: 2011-12-16 13:28:51

 

Koncepcje prawa Faktem powszechnie znanym jest to, że pewne normy i regulacje są niezbędne do sprawnego funkcjonowania społeczeństw – zwłaszcza tych większych, o bardziej skomplikowanej organizacji.

 

Od wieków więc pojawiają się rozmaite koncepcje związane z tą kwestią, wyjaśniające i określające istotę prawa w różny sposób. Każdy z kandydatów do zawodu takiego jak adwokat rzeszów, poznaje w trakcie studiów przynajmniej te wiodące w danym okresie historycznym.

 

Każdy adwokat rzeszów wie, że oprócz obecnie obowiązującej koncepcji pojmowania prawa, istnieje szereg innych, które pojawiły się w trakcie jego dziejowej ewolucji. Jedne ze starszych, funkcjonujących w czasach feudalnych głosiło, że wszelkie edykty wydawane są przez władcę dla dobra obywateli jako ogółu. Bardzie współczesne teorie, na których adwokat rzeszów opiera swoją pracę, to między innymi ta marksistowsko-leninowska. Traktowała ona prawo jako źródło ucisku mas przez klasę panującą. Kapitalistyczne koncepcje akcentują z kolei obronę przez prawo interesów jednostek, oraz wskazują na potrzebę ich wczesnej socjalizacji w celu zachowania ładu społecznego..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Koncepcje prawa
Nick: