Dodany: 2011-07-29 11:32:11
 

Kogo obowiązuje przestrzeganie prawaWielu z nas wie doskonale czym jest prawo i co się na prawo składa. Wszyscy wiemy, że jest to przede wszystkim zbiór norm, które należy przestrzegać pod groźbą surowych sankcji, część praw wynika po prostu z racjonalności pewnych aspektów część zaś z potrzeb sumienia ludzkiego i jego obecności.

 

Jednak nie każde prawo stanowione przez ustawodawcę jest przez obywateli chętnie przestrzegane i uznawane za obowiązujące. Dlatego też jak twierdzi adwokat Wrocław część praw uznawana jest za martwe, czyli takie, których obywatele nie zamierzają przestrzegać.

 

Adwokat Wrocław wspomina również, że obowiązkowe, powszechne i konieczne w społeczeństwie przestrzeganie prawa , które dotyczy wszytki bez wyjątku jest lekceważone przez tych, którzy nie zgadzają się z postanowienia ustawodawcy nie tylko z przestępcami, których występki ścigane są postępowaniem zgodnie z kodeksem prawa karnego. Bez znaczenia jest jednak fakt, tego czy obywatele chcą, akceptują i przestrzegają prawa – ich obowiązkiem jest przestrzeganie wszystkich obowiązujących praw zapisanych w kodeksach i konstytucji. To niestety tylko w teorii – twierdzi adwokat Wrocław..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Kogo obowiązuje przestrzeganie prawa
Nick: