Dodany: 2011-12-16 13:37:52

 

Czym są akty prawneWszelkie normy ustalone w postaci zapisów i obowiązujące w danej społeczności, mają niewątpliwie rangę najwyższą. Poza nimi istnieje jeszcze szereg tak zwanych zwyczajów, które co prawna nie są obłożone sankcjami, ale i tak przestrzegane przez jej członków. Adwokat rzeszów w swej działalności poznać musi wszystkie dostępne normy.

 

Dokumenty powstałe, jako nakładające na kogoś lub coś jakieś obowiązki lub dające przywileje, zwane są aktami prawnymi. Adwokat rzeszów zawsze opiera swoją pracę na właśnie takich zapisach. Przywilej ich ustanawiania mają w Polsce organy ustawodawcze, takie jak Izba Niższa Parlamentu. Wpływ na ich kształt mogą mieć także inne podmioty, między innymi:  Posłowie, Senat, Prezydent czy nawet obywatele - posiadają oni prawo do zgłaszania projektów przy ich poparciu społecznym w formie odpowiedniej liczby podpisów.

 

Znajomość podstawowych aktów prawnych jest niezwykle przydatna nie tylko ekspertom takim jak adwokat rzeszów, ale i tak zwanym „szarym obywatelom” – dają one bowiem wiedzę o posiadanych prawach i obowiązkach względem państwa..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Czym są akty prawne
Nick: