Dodany: 2012-02-10 13:58:59

Jak wystąpić o zniesienie obowiązku alimentacyjnegoObowiązki to czynności jakie musimy wykonywać bez względu na wszystko inne. To przeważnie czynności do których jesteśmy zmuszeni. Pocieszające jest to, że obowiązki wybieramy sobie sami.

 

Im jesteśmy starsi tym więcej obowiązków na nas spada. Tym więcej musimy realizować każdego dnia. Po rozwodzie jeśli w małżeństwie były dzieci pojawia się nowy obowiązek dla jednej ze stron, alimenty. T opłaty ponoszone na rzecz utrzymania dzieci wyjaśnia adwokat bydgoszcz. Ich wysokość to problem dla niejednego, można wystąpić o ich zniesienie, nie jest łatwe. Z pomocą adwokat bydgoszcz ma szanse się udać.

 

By było to w ogóle możliwe po pierwsze musi wystąpić podstawa prawna do wzniesienia obowiązku alimentacyjnego. Taką podstawę stanowi np. wiek dzieci po skończeniu nauki i osiągnięciu pewnego wieku alimenty nie przysługują zwraca uwagę adwokat bydgoszcz. Alimenty mogą być wzniesione jeśli dzieci ich nie potrzebują lub rodzic je ponoszący jest zbyt biedny i nie stać go na ich wnoszenie. Po zaistnieniu podstawy prawnej wystarczy już tylko złożyć formalny wniosek o uchylenie obowiązku alimentacyjnego..

Nick: